Dlaczego zrobiliśmy #splasha i dlaczego takiego?

.

Pilne: „Nagłówki” oblały nagłówki i myślą, że są fajne

 

Dlaczego?

Bo nasz kraj jest smutny.  Idąc ulicą nie rozmawiamy z nikim. Wkurwiają nas wszyscy. I wszystko. Nie tańczymy, jeśli nie popijemy. Nie mamy kasy na mieszkania, a dykty są kurwa ciężkie. I jeszcze te drogi.  I kurwa deszcz, codziennie. No i OFE. I Tusk.

Bo inne kraje są wesołe, więc znaczy to, że można. Gdyby oblewali się wodą Hiszpanie, powiedzielibyśmy: „południowcy to jednak mają jaja”. Gdyby oblewali się Francuzi: powiedzielibyśmy – „niby sztywniacy, ale potrafią się wyluzować”.

Bo nie ma wojny. Pamiętacie odwieczną prawdę, która mówi, dlaczego pies „ten tego” po wiadomo czym? Z tego samego powodu zrobiliśmy splasha. Jeszcze pół roku temu cały świat obserwował lot Felixa Baumgartnear ze stratosfery. Teraz nie możemy oderwać wzroku od 280 koniów trojańskich jadących do naszego sąsiada. Korzystajmy. Póki możemy.

 

Dlaczego takiego?

Bo na co dzień nabijamy się z dziennikarzy, ale tak naprawdę wiemy, że Medialny Wietnam, to nie ich wina.

Wiesz, dlaczego zobaczyłeś głupi nagłówek w Fakcie? Bo wszedłeś na stronę Faktu. A wiesz czemu oglądałeś cycki na Onecie? Bo zjechałeś na dół strony oglądać cycki, a nie w prawo, żeby czytać wiadomości.

A wiesz czemu jest tyle idiotycznych błędów – bo w redakcjach nie ma pieniędzy na etaty dla doświadczonych ludzi. Jeden człowiek musi być ekspertem od pierdyliarda rzeczy. Stań się ekspertem od pięciu tematów w jeden dzień i od stu miesięcznie, a dopiero potem pisz na fejsie, jakim pismaki są dnem. To nie dziennikarze wymyślili ład medialny tylko biznes.

 

Co z tego wynika?

Nic. Średnie IQ całej planety jest stałe na przestrzeni wieków. Tak nam się wydaje. Zawsze było tyle samo tych bardziej wymagających i mniej wymagających. Tych drugich, jest oczywiście dużo więcej, dlatego więcej jest nagłówków pod nich. Ale, jeśli kilka razy dziennie klikasz głupie nagłówki „dla jaj”,  to w której grupie jesteś?

 

Czy hashtag #klikajodpowiedzialnie coś zmieni?

Nie, ale był za darmo.

(ms/nndo)

[fblike layout=”button_count”]

 

 

.